دانستنی هایی از مغز پسته

مغز پسته

مغز پسته یکی از مقوی ترین تنقلات است که می تواند جایگزین خوراکی های ناسالم و فراوری شده باشد. آیا تاکنون یک پسته چیده شده از درخت را دیده اید؟ پسته پس از رسیدن کامل روی درخت به شکل میوه ای دارای پوست سبز دیده می شود. این غلاف سبز رنگ خوراکی نیست و برای تهیه پسته خام یا شور پوست گیری می شود. البته برای تهیه مغز پسته علاوه بر پوست سبز پسته، پوسته سخت چوبی آن هم باید جدا شود. تنها بخش خوراکی پسته همان مغز داخلی است و دیگر بخش ها در آجیل مصرف نمی شود.

مغز پسته چگونه تولید می شود؟

خیلی ساده با باز کردن یک عدد پسته می توانید مغز آن را جدا کنید اما در مقیاس وسیع از دستگاه های شبیه به آسیاب برای جدا کردن پوسته سخت استفاده می شود. پسته ها از بخش قیف مانند بالای دستگاه وارد قسمت آسیاب شده و پوسته سخت آن خرد می شود.

برای جدا کردن مغز از پوسته، محصول با الک های به خصوصی غربال می شود. پوسته های خرد شده از غربال خارج و مغز پسته جدا خواهد شد. به این ترتیب انواع مغز درسته، شکسته و خورد از پسته حاصل می شود که هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

انواع مغز پسته

مغز بدون پوست درسته : مغزهایی که برای آجیل استفاده می شود باید کامل و درسته باشد. درصد بالای مغزهای شکسته و خورد شده کیفیت محصول را پایین می آورد. این مغز کامل بوده و حداکثر می تواند یک هشتم آن مغز شکسته باشد.

مغز مخلوط نیز به صورت درهم و از محصول درسته و شکسته می باشد که در این صورت بین ۳۰ تا ۷۰ درصد از محصول درسته و بقیه مغز شکسته می باشد.

مغز بدون پوست شکسته :ا شامل مغزهای درسته نیست و به طور کامل از محصول شکسته به دست می آید. این محصول ۹۰درصد مغز شکسته است و بقیه می تواند پودر یا مغزهای خیلی خورد شده باشد.

مغزهای خورد شده محصولی است که از غربال و عبور از الک با چشمه ۶میلی متری به دست می آید. تقریبا همه مغزها به صورت خورد شده و تکه های کوچک هستند ولی خاکه نیستند.

خاکه پسته: این محصول در واقع خیلی خورد شده و ذرت خیلی ریز هستند که از غربال نهایی محصول و عبور از الک های ریز با چشمه ۲ میلی متری به دست می آید. خاکه قیمت کمتری از مغز درسته دارد.

بهترین مغز پسته را از کجا بخرم؟

فروشگاه توچین عرضه کننده بهترین محصول مغز پسته است که محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می کند. برای خرید مغز پسته مرغوب با ما تماس بگیرید . محصولات توچین به طور مستقیم از تولید کننده به دست خریدار می رسد و شامل هزینه های اضافی نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *