آشنایی با پسته کله قوچی

پسته کله قوچی

پسته کله قوچی که فرنگی ها از آن با نام Jumbo Pistachio یاد می کنند، یکی از انواع پسته مرغوب در ایران است. کیفیت بالای این محصول موجب شده تا ارزش صادراتی آن به مراتب بیش از انواع دیگر پسته ایرانی باشد. به لحاظ صادرات ارزش اقتصادی این محصول بعد از نوع فندقی، رتبه دوم را کسب کرده است.

پسته کله قوچی چه شکلی است؟

باغات کرمان انواع گونه های پسته را پرورش می دهند ولی برخی ارقام نظیر کله قوچی به دلیل فروش بالاتر، سطح زیر کشت بهتری داشته است. انواع درختان پسته دارای مقاومت خوبی در برابر شریط جوی و تنش آبی هستند اما کله قوچی در مقایسه با سایر گونه ها اندکی حساس تر است. کمبود آب و مواد مغذی منجر به تولید محصول کوچکتر و بی کیفیت تر می شود.

پسته کله قوچی از واریته های پیوندی است که برای اولین بار در رفسنجان روی پایه پسته، پیوند زده شد. شکل ظاهری محصول کروی و دارای اندازه ای بزرگتر است به همین دلیل بسیار زود توانست سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد. در مقایسه می توان گفت این محصول از نظر شباهت ظاهری نوع درشت تر و خندان تری از واریته فندقی است.

فروش کله قوچی

پس از فندقی، میزان فروش داخلی و صادرات کله قوچی بیش از سایر ارقام است. اشکال این میوه پر خاصیت برای مصرف در آجیل، غذاها، شیرینی ها و دسرها مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت فروش محصول مناسب است و به همین دلیل اغلب برای تهیه مغز و خلال از آن استفاده می شود. با توجه به کیفیت و اندازه درشت این محصول تقاضای جهانی برای خرید آن هر روز بیشتر می شود. فروش پسته کله قوچی در ایران هم زمان با عید نوروز با استقبال بیشتری روبرو می شود.

محصولات توچین

فروشگاه آنلاین خشکبار توچین عرضه کننده مرغوب ترین واریته های پسته در ایران است که محصولات خود را بدون واسطه در اختیار خریداران قرار داده است. توچین یک خریدار دست چندم پسته نیست بلکه محصول بیش از ۵۰۰ هکتار باغ پسته را برای فروش در اختیار دارد. عملیات چیدن، بسته بندی، حمل به شهرستان ها همگی توسط توچین انجام شده است. کوتاه کردن دست واسطه ها از محصولات باغات پسته موجب شده تا این محصول پر فروش به قیمت کمتری به دست مصرف کننده خانگی برسد.

برای خرید عمده پسته کله قوچی به قیمت تولید کننده با فروشگاه توچین تماس بگیرید. برای مصرف کنندگان خانگی بسته بندی های ۵۰۰ گرمی، یک و دو کیلویی محصول موجود می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *