طرز تهیه شیرینی پسته ای برای عید نوروز

طرز تهیه شیرینی پسته ای

چند روزی بیشتر به عید نوروز باقی نمانده و بسیاری از بانوان هنرمند کم کم شروع به پخت انواع شیرینی های خوشمزه کرده اند. پذیرایی از مهمان های نوروزی با آجیل و شیرینی یک سنت دیرین است. امسال برای دید و بازدیدها شیرینی پسته ای مجلسی خانگی را تهیه کنید تا مهمان ها از هنرنمایی تان شگفت زده شوند.

طرز تهیه شیرینی پسته ای خوشمزه

  • مغز پسته پوست گرفته ۵۰۰ گرم
  • آرد برنج ۵۰۰ گرم
  • پودر قند ۲۵۰ گرم
  • روغن ۲۰۰ گرم
  • هل نرم ساییده شده ۱ قاشق غذاخوری
  • مغز پسته خورد شده برای تزئین

طرز تهیه خمیر شیرینی

درست کردن خمیر شیرینی پسته ای کار دشواری نیست. مغز پسته پوست گرفته را با آرد برنج در آسیاب یا غذاساز خوب نرم کنید.

پودر قند الک شده و روغن را در ظرف مناسبی ریخته و با هم زن بزنید. بهتر است به مقدار مساوی از روغن جامد گرم شده و روغن مایع برای تهه شیرینی پسته ای استفاده کنید تا کیفیت بهتری داشته باشد.

هل را به مواد روغن و قند افزوده و با همزن خوب هم بزنید. تا وقتی که خمیر سبک شود هم زدن را ادامه دهید.

اکنون یک مایع سبک و پوک برای تهیه شیرینی پسته ای در اختیار دارید. مخلوط پودر پسته و آرد برنج را به مایع روغنی اضافه کنید و با دست خمیر را ورز دهید. برای درست کردن شیرینی پسته ای نیازی به ورز دادن زیاد نیست.

نکته: اگر خمیر را زیاد ورز دهید به روغن می افتد که مناسب نیست. فقط در حدی که خمیر جمع شود برای تهیه شیرینی پسته ای کفایت می کند.

این مخلوط را داخل کیسه فریزر قرار داده و برای استراحت در محلی خنک به مدت ۴ ساعت قرار دهید.

پخت شیرینی مجلسی خانگی

برای پذیرایی از مهمان های نوروزی از شیرینی های خانگی استفاده کنید. پس از گذشت ۴ ساعت خمیر را برای قالب زدن و پخت شیرینی آماده کنید.

خمیر را با وردنه به قطر نیم سانت باز کنید. بهتر است بین دو لایه خمیر کیسه قرار دهد تا راحت تر باز شود.

از هر قالبی که در اختیار دارید می توانید برای قالب زدن شیرینی پسته ای عید نوروز استفاده کنید. پیشنهاد می شود از قالب های کوچکتر و یک شکل استفاده کنید تا نتیجه بهتری داشته باشد. روی هر شیرینی قالب زده یک تکه پسته خورد شده قرار دهید.

اکنون نوبت پخت شیرینی در فر رسیده است. فر را روی دمای ۱۶۰ درجه تنظیم کنید . با توجه به اندازه قالب، شیرینی ها بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کاملا مغز پخت می شود. برای اینکه شیرینی ها نسوزد با باز کردن درب فر و چرخاندن سینی فر، شیرینی ها را بررسی کنید.

نکته: گرم کردن فر به مدت ۲۰ دقیقه قبل از پخت، کیفیت پخت را بهتر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *